ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

adaptační kurz

15. 9. 2022

IMG-3708 (2).jpg

V termínu od 7. do 9.9. 2022 se uskutečnil adaptační kurz pro šesté ročníky na táboře Plátěná osada ve Splzově. Účast byla nakonec poměrně vysoká!

Děti zažily nová dobrodružství v novém prostředí, s novými spolužáky, s novými učiteli..... Náplň kurzu byla opět nabitá. Děti si vyzkoušely (často i několikrát) střelbu ze vzduchovek, lukostřelbu, lezení na umělé stěně.... Ve volných chvílích hrály stolní tenis, fotbal, nebo zkoušely volejbal, či hrály přehazovanou. Jedno dopoledne jsme se věnovali i relativně neznámé pálkovací hře - bren, takže proběhlo i "šesťákové derby". Nechyběla ani noční hra! Asi nejvíce času jsme ale věnovali učení dětí "na vodě". Po úvodní přednášce o vodní turistice následovaly skutečné pokusy naučit se na klidné hladině loď ovládat a řídit ji. Můžu s radostí podotknout, že mnoho z dětí se k řízení lodě stavělo velmi pozitivně, a dokázaly během necelých tří dní loď opravdu ovládat.

Ještě jednou děkuji nejen svým kolegům, rodičům a vedení školy, ale hlavně dětem za skvělý přístup a podporu při průběhu akce i při organizaci!Michal Pavelka


(fotografie připravují třídní učitelé šestých ročníků)