ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Strážský Challenge Cup

31. 5. 2022

20220527_182903.jpg

Strážský Challenge Cup

 

    Mezi dospělými týmy se 27.5. objevil i jeden složený pouze ze žáků naší školy. To šlo ovšem na první pohled poznat nejen podle našich hráškově zelených triček:-).

      S myšlenkou účasti na strážském pětiboji vlastně přišel pan Mgr. Hlinčík, který mne na plánovanou akci upozornil. Outdoorový pětiboj se skládal z běhu terénem na necelých 5 km, dvojice si zajela po místní vodní hladině na lodi, další účastník jel téměř 12 km dlouhou trať na kolečkových bruslích a závěrečný finiš patřil téměř deseti kilometrové trase v terénu na kole.

      Naše školní parta ve složení: běh – Bára Janečková, kanoe – Katka Petráková a Terka Holubová, brusle – Valča Bálková, kolo – Sam Čermák, od začátku projevovala jistou dávku nervozity a účast mezi dospělými týmy v nich budila nejistotu. Nicméně od prvních metrů po startu bylo jasné, že záda naší Báry bude sledovat nejeden startující.... Myslím, že zážitek, který potkal holky na lodi, bude patřit k těm, na které se nezapomíná. Holky se najednou s lodí zamotaly a představa značné vzdálenosti před sebou týmu nedávala moc šancí…. Tým „Kapříků a lososa“ tak začal určovat konečné pořadí:-). Přesto to holky po chvíli zvládly a svoji distanci nakonec dokázaly zdolat. Už ne tak dlouho jsme vyhlíželi Valču na kolečkových bruslích, která se vracela až z Ocasovského vrchu, kde se otáčela a vracela se zpět k areálu závěsného vodního lyžování. Štafetu předávala – značně unavená, ale s úsměvem – Samovi, který na horském kole vyrazil jako drak a začal v následujících kolech nekompromisně předjíždět ještě zbývající aktéry na trati. Pořadí se mu však změnit už nepodařilo.

   Krásné zakončení připravil našim dětem nejen pan starosta předáním krásného Leónidásova poháru za svoji bojovnost, ale i bouřlivý potlesk a uznání všech ostatních účastníků.


https://ceskolipsky.denik.cz/zpravy_region/strazsky-challenge-up-20220528.html


Mgr. Michal Pavelka