ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Pohár rozhlasu 9.5. - 10.5.

10. 5. 2022

IMG-2861.jpg

Pohár rozhlasu – Česká Lípa

Ve dnech 9. a 10. května se uskutečnily atletické závody na Městském stadionu u Ploučnice. Atletické disciplíny byly tentokrát určeny výhradně kategorii mladších žáků šestých a sedmých tříd – a to v pondělí. A starší kategorii osmých a devátých tříd hned následující den 10.5.

Za každou školu mohlo nastoupit maximálně deset sportovců v dívčí a v chlapecké kategorii. Závodilo se ve sprintu na 60 m, v hodu míčkem a vrhu koulí. Závody proběhly i ve vytrvaleckých disciplínách na 600 m, na 800 m, na 1000 m a pro nejstarší chlapce na distanci 1500 m. nechyběl ani skok daleký do písku, skok vysoký a štafety.

Naše škola bojovala s konkurencí až dvanácti základních škol a naši sportovci se umístili následovně:

Mladší žáci na sedmém místě, mladší žákyně na pátém místě. Starší žáci obsadili skvělé čtvrté místo a nejúspěšnější skupinou se staly nejstarší dívky, které skončily na druhém místě.

Řada žáků odjížděla ze závodů s novými osobními rekordy, ze kterých mi dovolte zmínit např. nádherný stříbrný skok vysoký Tobiáše Peřiny (154 cm) za mladší žáky, nebo zlatý skok Kristýny Ščerbové (146 cm) v kategorii starších žákyň. Další zajímavé výsledky jsou k nahlédnutí na stránkách Českého Atletického svazu:

 https://online.atletika.cz/vysledky/63940

https://online.atletika.cz/vysledky/64450/0/5

Všem žákům a panu učiteli Součkovi děkuji za skvělou přípravu a reprezentaci naší školy!

 

 

Mgr. Michal Pavelka