ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Lyžařský kurz 2022

30. 1. 2022

unnamed.jpg

Lyžařský kurz 16.1. – 21.1. 2022

    Přípravy na lyžařský kurz naší školy probíhaly, jako každý rok, už od začátku podzimu. V té době jsme nevěřili, že by nám v pořádání výcviku mohlo něco zabránit, jako tomu bylo loňský rok. Nicméně ještě těsně před samotným odjezdem byla situace relativně napjatá a my jsme čekali, jakpak se nás dotknou další nová vládní opatření.

   Do Jiřetína pod Bukovou na chatu Sněženku, kde jsme byli ubytováni, jsme dorazili v neděli 16.1. V počtu 29 žáků jsme spolu s dospělým personálem obsadili celou chatu a hned odpoledne jsme vyrazili na svah.

   Žáci byli rozděleni do tří družstev podle zdatnosti a podle zkušeností s lyžováním. V družstvu začátečníků pod vedením p.uč. Markvartové a p. Lainera bylo 11 dětí, z nichž některé byly na lyžích poprvé v životě. Speciální skupinu tvořil tým snowboardistů, které vedl zkušený instruktor Michal Ptáček. Ski areál Tanvaldský Špičák byl kompletně celý v provozu, jezdily obě sedačkové lanovky i pomocné vleky, skvěle upravované sjezdovky slibovaly spoustu naježděných kilometrů.

  Kurz se nevěnoval samozřejmě pouze začátečníkům. Mírně pokročilí žáci přecházeli z jízdy „v pluhu“ do oblouků s paralelním postavením lyží a pokročilí žáci se mohli zdokonalovat v technice smýkaného (snožného) oblouku a pomalu tak přecházet ke carvingovému oblouku pod vedením p. uč. Součka a p. uč. Pavelky. Součástí výcviku nebyly jen večerní přednášky o bezpečném chování na horách, o lyžařské výzbroji a výstroji, ale nechyběly ani zábavné společenské hry a zpěv s kytarami….

   Dovolte mi touto cestou poděkovat za vstřícnost vedení naší školy při organizaci kurzu i za důvěru rodičů a dětí, které s námi vyrazily. Pevně věřím, že se kurz všem líbil, a že zájem o zimní pobyt se školní partou bude příští rok minimálně tak veliký jako letos.

Mgr. Michal Pavelka