ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Změny k přijímacímu řízení

11. 3. 2021

paper-3033204_1280.jpg

Ráda bych vás informovala o změnách k přijímacímu řízení pro školní rok 2021/2022. Ministerstvo školství změnilo termíny pro vydávání zápisových lístků z 15. března 2021 na 6. dubna 2021. Zápisový lístek budete potřebovat pro potvrzení k nástupu dítěte na novou školu. 

Pro tříleté učební obory se budou výsledky zveřejňovat od 28. dubna 2021 (žák bude přijat/nepřijat na základě známek, které se uvádějí na přihlášce) na stránkách vybraných škol. Poštou by vám měl přijít kód žáka (nahrazuje jméno), pod kterým budete sledovat výsledky vašeho dítěte. Po zveřejnění výsledků musíte do 10 pracovních dní poslat zápisový lístek, abyste potvrdili nástup žáka od září do školy. Pokud bude vaše dítě přijato na obě školy, pošlete na jednu školu zápisový lístek a druhou školu nemusíte informovat (pokud jim nedorazí zápisový lístek, je pro ně automatické, že žák v září nenastoupí).

Pro žáky hlásící se na 4leté maturitní obory se posouvají termíny přijímacích zkoušek - nové termíny jsou 3. a 4. května 2021. Postup pro odevzdání zápisových lístků je stejný jako u učebních oborů. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny týden po konání zkoušek na webu škol.

V případě jakýkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat na e-mail: petra.venghova@zsstraz.org.

Za školu Mgr.Petra Venghová, školní kariérový poradce