Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Přespolní běh

24. 9. 2024

Svárov, Hůrka

Středeční dopoledne 18. září se naše škola zúčastnila přespolního běhu v České Lípě. Po náročném počasí, které bylo plné srážek a silného větru se k nám vrátilo opět na chvíli babí léto s příjemnými teplotami. Toho letošní rok využila celá řada škol a sešli jsme se letos v rekordním počtu patnácti škol. Pro velkou účast byl závod rozdělen do dvou částí. Odběhalo se tak celkem 16 závodů v kategorii žáků druhého stupně! Starší žáky i žákyně potrápilo zdraví a s handicapy u dívek i u chlapců. Dívky obsadily 8. místo a 10. místo starší chlapci. Mezi skvělé individuální výkony bych rád vyzdvihl čtvrté místo Báry Janečkové z více než 65-ti běžkyň a šestnácté místo Michala Komárka z téměř 80-ti běžců.

Mladší kategorii se vedlo o malinko lépe. Skvěle zabojovala děvčata Terezka Janečková (celkově druhé místo) a Anita Karschová (páté místo) také z téměř 70-ti závodnic. Děvčata tak získala pro naši školu celkové páté místo. Mladší kluci - také v konkurenci 14-ti škol - získali místo šesté.

Všem závodníkům mnohokrát děkuji za skvělou reprezentaci školy!