ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Krajské kolo 3boje – Turnov

5. 6. 2024

V Turnově 4.6. se uskutečnilo další krajské finále v 3boji Všestrannosti s Adamem.

Z okresního kola, kde postupovali vždy čtyři nejlepší závodníci, se z našeho prvního stupně probojovalo šest dětí. V kategorii prvních tříd zaznamenal hned nejlepší umístění naší výpravy Šimon Peřina, který skončil na prvním místě a stal se nejlepším účastníkem celého Libereckého kraje ve své kategorii. Šimonovi blahopřejeme a těšíme se na jeho další skvělé a určitě nejen atletické výkony!

Kategorie druhých tříd byla bohužel bez naší reprezentace, až mezi třetími třídami se objevila naše nadějná a všestranná - sportovkyně Kateryna Kruhliak. Kátě se bohužel nevyvedl skok daleký a míček, ale i tak skončila na čtrnácté pozici - což je na krajské úrovni stále skvělý úspěch. Za čtvrté třídy za naši školu bojoval Martin Pýcha. Martin skončil na osmém místě se součtem 1642 bodů, tím svoji úlohu zvládl. Oproti okresnímu kolu se zlepšil o téměř 200 bodů. Za čtvrté třídy mezi dívkami nás reprezentovala Viktorka Cermanová. Také skvělá a všestranná závodnice, která si vytvořila nádherný osobní rekord ve skoku dalekém. Bohužel i tak to dalo "pouze" na čtvrté místo, stejně jako Michalu Pavelkovi, který skončil v kategorii nejstarších také jako čtvrtý. Nicméně oba naši závodníci předvedli svá maxima a oproti okresnímu kolu dosáhli také výrazné zlepšení. Šestou závodnicí byla Eliška Pelinková za pátý ročník dívek. Eliška urvala se svým osobním zlepšením o 170 bodů jedenácté místo.

Všem účastníků patří veliké díky za skvělou reprezentaci školy!