Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Mikulášský běh

1. 12. 2023

1.12. 2023

Třetího ročníku Mikulášského běhu se zúčastnilo 48 běžců. Kdo chtěl, mohl se přidat mezi běžce, které čekal okruh v lese nad fotbalovým hřištěm. Délka okruhu byla přibližně 1200m. Soutěžily kategorie nejmladších (4. a 5. ročník jeden okruh), mladší (6. a 7. ročník dva okruhy), nejstarší (8. a 9. ročník dívky dva okruhy, chlapci tři okruhy). Teplota vzduchu se pohybovala těsně pod nulou a terén byl pokrytý sněhem.

Cílem nebylo vyhrávat a trhat rekordy na trati, ale vyrazit i v tomto zimním počasí do přírody a zaběhat si v terénu. Pro běžce byl připraven teplý čaj a napečený perník. Mockrát děkujeme naší školní kuchyni za výborné občerstvení, kterého využil úplně každý. O dobrou náladu se postarali i žáci 9.A, kteří pomáhali p. uč. Součkovi se zapisováním výsledků a pouštěli nejen vánoční hudbu všem přítomným běžcům.

Přesto výkony některých žáků zase pozvedly pomyslnou laťku časů oproti časům loňským. Na třech okruzích s přehledem vyhrál Matyáš Týkal z 9.B (14:08,2). Na dvou okruzích zvítězil Jakub Markvart ze 7.B (11:27,3) a Bára Janečková z 8.B (11:26,5). Na jednom kruhu zvítězil Michal Pavelka z 5.A (6:41,0) a Vanesa Maierová ze 4.A (7:00,3).

Rád bych poděkoval všem rodičům za podporu mladých sportovců, také vedení školy a naší školní jídelně a ostatnímu personálu za pomoc při konání akce.