ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Prázdninový výlet školní družiny – říjen

4. 11. 2023

20231027_125800.jpg

Využili jsme dotace z NPO (Národní plán obnovy) a o podzimních prázdninách jsme s některými žáky vyrazili do Liberce. Navštívili jsme krajskou hasičskou záchrannou stanici a Dino Park. Výlet byl naplánován na celý den. Program byl bohatý, proto jsme ze Stráže odjížděli již v 8 hodin. 

Prohlídka hasičské záchranné stanice začala v garážích, kde jsme si prohlédli všechny vozy a vše si vyzkoušeli – hydraulické nůžky, pneumatické vaky, hasičské obleky, helmy a další. „Prolezli“ jsme kontejnery: velitelský, chemický, vyprošťovací a nouzového přežití. Atraktivní byl sjezd na tyči. Prohlédli jsme si zázemí sloužících hasičů (kuchyňku, ložnici, …) a speciální chemicko-technické dílny. Žáci si zkusili zvednout figurínu dospělého muže, s kterou hasiči nacvičují záchranu života. S námahou uzvedli pouze nohu figuríny.  

Byli jsme svědky skutečného výjezdu, což byl zážitek, který nás překvapil svou neskutečnou rychlostí (oblečení hasičů, naskákání do aut, odjezd) – do minuty byli hasiči pryč. 

Další zajímavostí byla návštěva operačního střediska a operátorů linky 112. Zde nám operační důstojník podrobně vyložil, co všechno se děje, od toho, když někdo ohlásí událost až po výjezd hasičů. 

Ve 12 hodin jsme se vydali do Dino Parku. Návštěvu doporučujeme, protože se dozvíte řadu zajímavých informací o vzniku světa, jeho vývoji a životě v pravěku. 

Plni zážitků jsme odpoledne odjížděli z Liberce domů.   

  

Vychovatelky Mgr. Š. Markvartová a K. Salfická