ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

2. pololetí ve 4. oddělení – ŠD – červen

3. 7. 2023

IMG-20230605-WA0003.jpg

Druhé pololetí je za námi. Měli jsme spoustu zajímavých témat:

 Masopust, děti si vyrobily zápichy klaunů, vymalovaly omalovánky, vyrobily si puzzle dle vlastní fantazie a koncem týdne si vystřihly škrabošky, které si vybarvily podle svých představ. 

Také jsme prožili krásný „Ponožkový den“, děti přišly a na každé nožce měly jinou ponožku…….

Měsíc duben se nesl v duchu „Já a má nejoblíbenější kniha, můj knižní kamarád“. Četli jsme pohádky, děti si přinesly svou vlastní knihu, kterou představily ostatním dětem. Vyráběly svou vlastní knihu o Červené Karkulce. Protože jsme oddělení Mimoňů, vymyslely si vlastní příběh Mimoňů, kteří si šli koupit zmrzlinu a pak si hráli na hřišti. K tomu namalovaly obrázky, které poskládaly dle příběhu.

Přišlo jaro….. děti si vyzdobily třídu s jarními motivy. K jaru patří VELIKONOCE a tak si připomněly tradice, co patří k těmto svátkům (řachtačka, pomlázka a kraslice) Také si děli přinesly vyfouknutá vajíčka, které pak žloutkem smíchaným s potravinářským barvivem malovaly. 

Květen se nesl v duchu bezpečnosti. Děti se učily dopravní značky, které si pak sami vybarvily a nalepily.  Po dotazu, proč mají značky stále stejnou podobu, si děti mohly vymyslet vlastní návrh, jak by chtěly, aby dopravní značky mohly vypadat. 

Také jsme se rozhodli uklidit okolí ZŠ ke dni ZEMĚ. Děti ve svých vlastních rukavicích nasbíraly celý pytel odpadků……….

Dalším tématem byl týden ČARODĚJNIC (vyráběli, malovali, stříhali a lepili vše co se týkalo ČARODĚJNIC).

Další krásná témata, která děti velice bavila, byla Okrasné a léčivé rostliny, užitkové rostliny a stromy. Děti si vyrobily vlastní herbář, vybarvily pastelkami, vodovými barvami, lepily krepovým papírem užitkové rostliny a také si vyrobily z brambor razítka lístků a obtiskávaly lístky na natištěný kmen.

Nastal nám krásný DEN MATEK, děti vlastními slovy řekly, co mají na mamince nejraději a nalepily do krásně vyrobených přáníček, jejich kouzelnou větu. 

Další krásný týden, který nás čekal, byl týden SPLNĚNÝCH PŘÁNÍ. Děti si vybraly, kam by chtěly jít s družinou na procházku. Nejvíce hlasů dostalo Atrium ZŠ (děti malovaly křídami na zem, běhali závody, skákaly přes švihadla, házely létajícím talířem), na druhém místě se umístila tzv. PYRAMIDA (děti lezly, prolézaly ------- prostě si to plnými doušky užily). Jako dárek za to, že byly celý rok tak moc šikovné, jsme vyrazili za zmrzlinu.

Nemohli jsme zapomenout i na DEN OTCŮ. Děti si připravily pro tatínky barevnou kravatu, kterou vyzdobily dle svých představ a napsaly tatínkovi větu, kterou mu chtěli poděkovat. 

Dalším přáním, které si děti zvolily, byla školní kuchyňka, děti si udělaly vlastní zmrzlinové poháry (polárkový dort, šlehačka, ovoce a vše posypané lentilkami) vše zabalené do palačinky – MŇAM!

 

Tak rychle uteklo 2. pololetí …………………  HURÁ    PRÁZDNINY