Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Sportovní úspěchy naší školy

13. 6. 2023

Sportovní úspěchy naší školy ve školním roce 2023/2024

Atletické soutěže, kterých se účastní žáci základních škol, začínají již koncem dubna. Pro naši školu to byly Májové štafety v Zákupech 28. 4. 2023.  Zúčastnili se jich vybraní žáci všech ročníků prvního i druhého stupně. Nejmladší kluc[BR1] i si doběhli pro třetí místo, dívky druhých a třetích tříd, stejně jako dívky šestých a sedmých tříd pro druhé místo. Nejrychlejší a zlatou štafetou celého závodu byli naši nejstarší chlapci ve složení: Matyáš Týkal, Samuel Čermák, Michal Troják a Honza Holeček.

Na atletické úspěchy z minulého školního roku navázali naši žáci opět na čtyřboji škol v České Lípě 9. 5. 2023. Disciplíny pro druhý stupeň, rozdělené do dvou věkových kategorií, zcela ovládly naše nejstarší dívky, které vybojovaly první místo ( družstvo tvořily Tereza Holubová, Kristýna Hentzelová, Adéla Čechová, Valerie Bálková a Natálie Lengyelová). První místo našim nejstarším dívkám zajistilo postup do krajského finále, které se konalo v Turnově 1.6. na Městském stadionu Ludvíka Daňka 1. 6. 2023.

Přestože jsme byli svědky několika osobních rekordů a skvělých výsledků u nejstarších kluků (Vojta Bartoň 164 cm na výšce, Ivan Panachev 7,4 s na 60m, nebo 12,15m na kouli), skončili kluci až na čtvrtém místě.

54. ročník atletického závodu Pohár rozhlasu se uskutečnil 16. 5. 2023 opět na městském stadionu v České Lípě s účastí dvanácti škol. Naši školu reprezentovala družstva za mladší žákovskou kategorii složenou ze žáků šestých a sedmých ročníků. Kategorie starších žáků byla složená převážně ze žáků devátých tříd. Viděli jsme skvělé výkony našich žáků na skoku vysokém i ve sprintech na 60 m. Trocha trápení nás potkalo a při skoku dalekém. Několik osobních rekordů žáci prolomili hlavně v dlouhých vytrvalostních bězích. Mladší i starší žáci se umístili na druhém místě. Mladší děvčata vybojovala šesté místo. Největší úspěch ale získala naše nejstarší děvčata, která vyhrála první místo a postoupila tak do krajského finále do Turnova. Společně s nimi do krajského finále postoupili z druhého místa i mladší žáci, díky celkovému počtu získaných bodů.

Krajské kolo výběru nejlepších atletických týmů základních škol našeho kraje se konalo 30. 5. 2023 v Turnově opět na Městském stadionu Ludvíka Daňka.

Do atletických soutěží se zapojil i první stupeň a ve středu 31. 5. 2023 se naši nejmladší žáci zúčastnili Atletického trojboje s Adamem v České Lípě. Žáci soutěžili v běhu na 50 m, v hodu míčkem a skoku do dálky. Do školního reprezentačního družstva byli vybráni žáci s nejlepšími výsledky v těchto disciplínách z hodin tělesné výchovy. Při rekordní účasti a veliké konkurenci na českolipském stadionu dokázalo postoupit do krajského kola do Turnova 6. 6. 2023 pět žáků. Byli jimi Eliška Pelinková, Marie Úradníková , Petr Sokol, Michal Pavelka a Viktorka Cermanová. Nejúspěšnější závodnicí naší školy se v krajském kole stala Viktorka Cermanová, která získala stříbro a Michal Pavelka, který vybojoval bronzové umístění.