Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Sazka Olympijský víceboj

16. 5. 2023

OVOV

Krajské kolo postupového závodu Sazky olympijského víceboje se odehrál znovu v našem městě. Z celého kraje se představilo 12 nejlepších škol ve družstvech i v individuálních ročníkových kategoriích. Naše družstvo muselo hned z kraje soutěže zvládnout silové disciplíny, kterými byly shyby na lavičce (co největší počet opakování za 2 min.) a hned poté sedy lehy, také na dvě minuty. Rozhodčími byly naše paní učitelky, podávané výkony počítali naši žáci, kteří pod vedením p. uč. Součka připravili celé sportoviště a disciplíny. Některé rekordy jsme zaznamenali na hodu kriketovým míčkem i ve skoku dalekém. Mezi disciplínami nechyběly běžecké závody ve sprintu na 60 m a tzv. driblování na dvě minuty mezi kužely vždy střídavě pravou a levou rukou ve tvaru osmičky. Celá škola fandila našemu jednoznačně nejlepšímu běžci na trati dlouhé přesně 1 km. Tím byl Matyáš Týkala z 8.B, který s přehledem vyhrál rozběh s časem 3 min. a 1 s. Naše školní družstvo nakonec dokázalo získat skvělé druhé – postupové – místo a nominovalo se tak na podzimní republikové finále do Brna. I mezi jednotlivci bylo několik skvělých umístění. Do finále za jednotlivce z naší školy postupuje i Viktorka Cermanová, Adam Tomášek a Terezka Janečková.