ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Mikulášský běh

6. 12. 2022

Druhý ročník školního závodu ve vytrvalostním běhu se uskutečnil 2. 12. 2022 opět

v lese v terénu nad fotbalovým hřištěm ve Stráži pod Ralskem.

Běhu se zúčastnilo téměř 60 dětí od pátých ročníků po deváté ročníky. Letošní počasí

nebylo slunečné jako loňský rok, díky čemuž byly teploty lehce nad bodem mrazu.

Všeobecné pohodě a dobré náladě přispěl opět teplý (nealko) punč, který byl dostupný pro

všechny závodníky. Velké poděkování patří naší kuchyni, která pro nás připravila i

občerstvení v podobě koláče s ovocem.

Nejmladší závodníci pátých ročníků se utkali ve společném rozběhu na 1200 m.

Nejrychlejším běžcem byl s přehledem Lukáš Pýcha, nejrychlejší běžkyní se stala Terka

Janečková, také z 5.B. Další závod patřil kategorii mladších dívek ze 6. a 7. ročníku. Mezi

děvčaty excelovala nejlepším školním časem Bára Janečková (12:41,0), a to na trati v délce

2 400 m. Nejrychlejším běžcem z kluků v kategorii 6. a 7. tříd se stal (dle očekávání) skvělý

běžec Michal Komárek (10:41,0). Za zmínku stojí i výborný výkon žáka ze 6. B, Kuby

Markvarta, který doběhl chviličku po Michalovi na skvělém druhém místě rovněž na distanci

2 400 m. Tuto vzdálenost uzavírala nejstarší děvčata z 8. a 9. ročníků. Zde si pro vítězství

doběhla Terezka Holubová (12:48,0). Na závěrečný závod vyběhla početná skupina kluků

z 8. a 9. ročníků. Čekala je nejdelší trať, a to tři okruhy v celkové délce 3600 m. Zvítězil Matyáš Týkal z 8. B se skvělým časem 14:37,0!

Dovolte mi touto cestou poděkovat vedení školy za podporu a především poděkovat

všem účastníkům závodů, kteří nelenili a ukázali nám spoustu krásných sportovních výkonů i