ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA
Stráž pod Ralskem, příspěvková organizace

Minikopaná

19. 9. 2022

IMG-3929.jpg

Kluci se nenechali ale odradit!!!

Už poměrně kuriózně začal dnešní den, kdy jsme měli v plánu reprezentovat naší školu na turnaji v minikopané v České Lípě. Kuriózně proto, že z nominovaných deseti hráčů dorazilo hráčů sedm a všichni jsme mezi sebou marně hledali brankaře.... Kluci se nenechali ale odradit!!!

Poté začal jeden nejmenovaný účastník (Mike) marně řešit absenci svého sportovního oblečení a s pomocí jednoho nejmenovaného spoluhráče (T.P.) zakoupili v Lípě kraťasy.... Dle původní telefonické domluvy měl být zahájen první výkop v půl deváté, tak jsme začali..... Ale až ve čtvrt na deset.... Kluci se nenechali ale odradit!!!

Byli jsme součástí turnaje devíti škol, rozděleni do dvou skupin. Náš hlavní handicap spočíval v tom, že jsme mezi sebou museli určit brankaře - tím byl nakonec skvělý - nejmenovaný - Mike! A také v tom, že jsme nemohli střídat (neměli jsme za koho....). Kluci se nenechali ale odradit!!!

Hráli jsme v početnější skupině a podle průběhu zápasu druhé skupiny, jednoznačně v té náročnější skupině.... S Novým Borem jsme prohráli po dvou zbytečných úvodních gólech 2:1 a se skvěle hrající Slovankou jsme prohráli 1:0. Kluci se nenechali ale odradit!!! A následovaly dvě remízy se Špičákem a se Cvikovem.

Přes nepřízeň počasí a přestože nám málem ujel autobus (protože jsme stáli "těsně" vedle) se kluci nasmáli a celý výjezd si budeme určitě dlouho pamatovat.


Za velikou bojovnost a odhodlání, které by mohlo být inspirací pro všechny týmy, klukům děkuji nejen za skvělý sportovní zážitek!

MP.